Darmowa dostawa od 1,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2017-11-10

Doskonały czas na sadzenie drzewek owocowych

Sadzenie drzewek owocowych
wskazówki prawidłowego sadzenia drzew

 
    Najbardziej optymalnym terminem sadzenia drzew i krzewów owocowych jest termin jesienny od października do pierwszych silniejszych przymrozków lub bardzo wczesną wiosną, kiedy nie ruszy jeszcze wegetacja. Jeżeli zakupisz drzewka w doniczkach, tj. z rozwiniętą bryłą korzeniową, możesz je wysadzić o każdej porze roku.

    Bardzo duże znaczenie ma przygotowanie stanowiska pod rośliny. Glebę należy przede wszystkim odchwaścić, wzbogacić nawozami mineralnymi bądź organicznymi i doprowadzić do jej odpowiedniego odczynu i struktury. Najlepiej przy okazji zakupu drzewka, zaopatrzyć się w worek (o pojemności ok. 20l) podłoża ogrodniczego. Najlepiej dosyć lekkiego, torfowego odpowiedniego do rodzaju drzewka jakie wysadzasz.

    Po wykopaniu odpowiednio dużego dołka, zaprawiamy dołek niewielką ilością nawozu (najlepiej organicznego) i obsypujemy nawóz nabytym podłożem. Następnie moczymy goły korzeń drzewka w wodzie i wkładamy do dołka układając równomiernie korzenie. Obsypujemy korzenie resztą podłoża, lekko ubijając ziemię i solidnie podlewamy. Drzewa i krzewy owocowe sadzimy w ten sposób, aby miejsce szczepienia znajdowało się ponad powierzchnią gleby.

Pamiętajmy, aby wokół pnia drzewa pozostawić lekkie zagłębienie, aby woda gromadziła się w tym zagłębieniu i swobodnie wsiąkała do korzeni, a nie spływała powierzchniowo w inne miejsce.
Polecane

Obornik bydlęcy suszony 20 L

Obornik bydlęcy suszony 20 L

36,00 zł brutto/1szt.
Obornik bydlęcy suszony 4 L

Obornik bydlęcy suszony 4 L

10,00 zł brutto/1szt.
pixel