Darmowa dostawa od 1,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2016-11-18

Meble plastikowe - jakie wybrać ?

 
Jakie meble plastikowe wybrać ?Oferta mebli wykonanych z tworzywa jest ogromna. O ile łatwo znaleźć meble, które będą odpowiadały nam designem i kolorystyką, o tyle trudniej jest dowiedzieć się, z czego są one wykonane, jakie obciążenia wytrzymają i jak będą się zachowywały na 35. stopniowym upale, albo po tygodniowych opadach deszczu, albo gdy zapomnimy schować je przed pierwszymi przymrozkami...

Jak to zwykle bywa, niestety, jakość idzie w parze z ceną. Dlaczego? Doskonale zobrazuje to przykład z życia wzięty z naszego Centrum Ogrodniczego. Kilka lat temu, pojawił się dosyć rosły Pan, który wyraził swoje zdziwienie ceną zwykłego krzesła ogrodowego. Jego cena wynosiła 89zł, podczas gdy takie samo krzesło (według niego) w markecie obok kosztowało 19,99zł ! Po chwili wyjaśniania, że to zależy od jakości wykonania, materiału itd. Pan stwierdził, że musi to być jakiś "przekręt" i poszedł po zakup do marketu.

Jakież zdziwienie było, gdy zobaczyliśmy tego Pana następnego dnia, z zabandażowanym palcem dłoni, który stał przy kasie w naszym Centrum Ogrodniczym z kompletem czterech, oglądanych wczoraj, krzeseł. Nieśmiało podpytaliśmy o powody zmiany jego decyzji i okazało się, że wystarczyło usiąść na krześle marketowym przed zakupem. Pękła noga krzesła. Próba ratowania się przed upadkiem, zakończyła się rozciętym palcem o ostrą krawędź pękniętej nogi krzesła.

Od ok. 15 lat jesteśmy wierni europejskiemu producentowi jednych z najlepiej wykonanych mebli na świecie. Firma Nardi, produkuje meble we Włoszech i stamtąd wysyła je w Świat. Pewnie każdy z Was już ich wypróbował, będąc w hotelu na wakacjach, ponieważ są najczęściej wybieranymi meblami do hoteli. Dlaczego? Bo liczy się design, a Włosi się raczej na tym dobrze znają oraz trwałość, a tutaj jest ona najwyższa.

Pomijając subiektywne kwestie designu, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego te meble są tak trwałe? Otóż, wszystko zależy od materiału. Produkowane są z tzw. żywicy syntetycznej. Tym mianem nazywa się polipropylen dostarczany do fabryki w postaci zgranulowanej, który poddawany jest stabilizacji UV, która utrwala kolory i powoduje, że pomimo działania czynników atmosferycznych, kolory nie blakną a pozostają błyszczące. W najnowszych modelach mebli dodaje się włókno szklane, które dodatkowo zwiększa wytrzymałość i giętkość materiału. Żywica syntetyczna jest materiałem nietoksycznym i nadającym się w 100% do recyklingu. Podczas produkcji, wszystkie odpady tego materiału, odzyskuje się i ponownie używa do wytworzenia produktów drugorzędnych.
Produkcja mebli Nardi od kuchniLista Mebli Nardi dostępna TUTAJ

Polecane

pixel