Darmowa dostawa od 1,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Traktorki Kosiarki Cub Cadet

( ilość produktów: 29 )

Koszenie trawy - dla jednych ludzi przyjemność, dla innych zmora... ale posiadając duży ogród, gdzie w sezonie trzeba systematycznie dbać o wygląd trawnika, zdecydowanie można sobie tę czynność znacznie ułatwić oraz uprzyjemnić. W tej sytuacji bardzo pomocne będą traktorki do koszenia trawy cub cadet, które w porównaniu z zwykłymi kosiarkami do trawy - zaoszczędzą mnóstwo czasu użytkownika, jak również pomogą uzyskać niesamowite efekty w skali całego ogrodu.

Traktory ogrodowe cub cadet - zastosowanie

Na tej stronie nawet najbardziej wybredne osoby, powinny znaleźć sprzęt idealny do własnych potrzeb. Traktorki cub cadet, których oferty można tutaj zobaczyć - sprawdzą się zarówno w większych, przydomowych ogrodach, jak również w parkach, na terenach miejskich, czy też przy siedzibach firm, gdzie jest dość spory obszar ogrodu/trawnika, o który trzeba nieustannie dbać - który ma ładnie wyglądać.

Urządzenia w tej kategorii można podzielić na 3 takie główne grupy:

  • traktorki cub cadet z koszem
  • traktorki cub cadet z bocznym wyrzutem
  • kosiarki samojezdne zawracające w miejscu typu zero turn.

Kosiarka - traktorek cub cadet

W zależności od tego, gdzie najczęściej dany sprzęt ma być wykorzystywany (na jakim terenie), trzeba przyjrzeć się poszczególnym traktorkom do koszenia trawy cub cadet i wybrać właściwy wedle potrzeb. Traktorki z bocznym wyrzutem doskonale sprawdzą się na dużych trawnikach, parkach i innych nieużytkach. Rozrzucona trawa na trawniku będzie niewidoczna, jeśli zabieg koszenia wykonywać się będzie regularnie np. Koszenie raz w tygodniu. Jeżeli okaże się, że boczny wyrzut trawy jest niewystarczający zawsze można zamontować osłonę do mielenia / mulczowania trawy, wówczas trawa pozostawiana na trawniku jest kilkukrotnie rozdrobiona przez nóż kosiarki, dzięki czemu staje się niewidoczna i ulega szybkiemu rozkładowi, dostarczając tym składniki odżywcze trawnikowi.

Jeśli trawnik jest mniejszych rozmiarów i zależy nam na dokładnym zebraniu trawy, to może warto zastanowić się nad wyborem traktorka z koszem, do którego automatycznie zbierana jest koszona trawa (oraz np. liście na jesień). Oprócz ładnego wyglądu trawnika po takim koszeniu, zaletą stosowania takiego urządzenia jest też to, że skoszoną trawę, można np. wsypać do kompostownika i jeśli uprawia się ekologiczne warzywa, to po pewnym czasie można uzyskać dla nich naturalny, ekologiczny nawóz w postaci kompostu, który warto na jesień rozrzucić na swojej działce przed przekopaniem ziemi.

pixel