Darmowa dostawa od 1,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Środki chwastobójcze do trawników

( ilość produktów: 9 )

Co zrobić w sytuacji, kiedy wysiejemy w ogrodzie typową trawę ogrodową, która zaczyna po pewnym czasie pięknie kiełkować, dbamy o ten zielony trawnik, kosząc go regularnie, podlewając w czasie gorących, bezdeszczowych dni... jak nagle na tym trawniku zaczynają pojawiać się różnego rodzaju chwasty, niszcząc ten efekt, na którym nam bardzo zależało? Jest tutaj dość prosta i zarazem skuteczna rada, czyli środki chwastobójcze na trawnik, które pomogą przywrócić mu wygląd, którego się oczekuje.

Środki chwastobójcze do trawników

Nie ma takiej możliwości, aby raz zasiany trawnik, bez odpowiednich zabiegów przez wiele lat wyglądał pięknie, "tak samo", ponieważ nawet przygotowując podłoże pod wysiew nasion trawy (czy to w ogrodzie, czy też w parku, albo wokół jakiegokolwiek obiektu publicznego), zawsze w ziemi zostaną jakieś korzenie innych traw/chwastów (często drobne, ledwo widoczne) lub nasiona innych roślin. Poza tym w trakcie kolejnych lat, kiedy dbamy o trawnik - natura sama przynosi nam do ogrodu, czy też na inny teren, gdzie dbamy o wygląd trawnika... nasiona różnych roślin (drzew, chwastów itd.). Robi to zarówno wiatr (roznosząc na przykład na spore odległości nasiona mniszka lekarskiego), jak również ptaki

Także nie ma takiej opcji, aby bez stosownych zabiegów - wygląd trawnika nie uległ niekorzystnym wizualnie zmianom, ponieważ natura o to zadba, aby te zmiany następowały. Środki chwastobójcze do trawników są w tej sytuacji prawdopodobnie jedynym rozwiązaniem, które przy regularnym stosowaniu, pozwoli na utrzymanie trawnika w oczekiwanej kondycji.

Środki chwastobójcze na trawnik - jak one działają?

Zasada ich działania jest prosta. Środki te zwalczają wszelkie dwuliścienne rośliny wyrastające na trawniku (zarówno te jednoroczne, jak również te, które w danym trawniku rosną już od lat). Preparaty te niszczą skutecznie np. babkę, krwawnik, mniszka lekarskiego, czy też koniczynę białą. W praktyce te rośliny są jadalne i korzystne dla zdrowia, ale jak wyrastają na trawniku, który chcemy, aby wyglądał w określony sposób (np. na boisku sportowym), to traktuje się je jako chwasty i te produkty/środki, które znajdziecie Państwo na tej stronie - pomogą w utrzymaniu trawnika bez obecności tych wszystkich niepożądanych w tym danym miejscu roślin.

pixel