Darmowa dostawa od 1,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2017-02-09

Niech natura pokona smog

Oczyszczajmy powietrze w naturalny sposób - otaczajmy się roślinami!
Jak walczyć ze smogiem

Rośliny pełnią funkcję nie tylko dekoracyjną. Pochłaniają CO2 i uwalniają tlen, czyli krótko mówiąc oczyszczają powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń i toksyn.

Mieszkańcy miast ze szczególnie zanieczyszczonym powietrzem, powinni otaczać się roślinami poprawiającymi jego jakość.
Rośliny są w stanie odfiltrować trucizny :
 

  • Ksylen - rakotwórcza substancja znajdująca się np. w lakierach
  • Formaldehydśrodek mający toksyczne działanie na układ odpornościowy, oddechowy oraz skórę i wątrobę. Spotkać go można np. w dezodorantach, kremach, lakierach do paznokci.
  • Benzenjedna z najgroźniejszych trucizn przemysłowych. Stosowany do produkcji tworzyw sztucznych, farb, klejów.
  • Tlenek węgla – ze spalin samochodów, gazu, dymu
  • Amoniakma zastosowanie w gospodarstwie domowym – używa się go m.in. do czyszczenia piekarnika,  wywabiania plam. 
  • Nikotyna i substancje smoliste – to przyczyny wielu chorób, w tym raka płuc. Oprócz tego mogą działać alergicznie.
  • Odchody roztoczy – zawierają aktywne enzymy proteolityczne powodujące silne alergie.
  • Rośliny likwidują także tzw. smog elektromagnetyczny - promieniowanie emitowane przez urządzenia elektryczne i elektroniczne.Wybrane rośliny nadające się do oczyszczania powietrza z toksyn:


skrzydłokwiatSkrzydłokwiat – doskonale nadaje się do usuwania niebezpiecznych toksyn. Ma również zdolność do usuwania trójchloroetylenu i formaldehydu, benzenu i tlenku węgla;aloesAloes – jest rośliną chwaloną za jego właściwości lecznicze, w tym przypadku udowodnił że dostarcza mnóstwo tlenu oraz pochłania CO2;zielistkaZielistka – to atrakcyjna roślina, która jest w stanie zachodzić w procesy fotosyntezy nawet przy małych ilościach światła, oczyszcza powietrze z formaldehydu i CO, jedna taka roślina jest w stanie oczyścić nawet 200 metrów kwadratowych


epipremnymEpipremnum - Jedna z najłatwiejszych w uprawie, najmniej wymagających pnączy doniczkowych.rafidoforaRafidofora - oczyszcza powietrze z formaldehydu i innych lotnych związków organicznych.


bluszczBluszcz - eliminuje 60 procent toksyn z powietrza widywany często na zabudowach domów.  sansewieriaSansewieria - jest wyjątkowo odporna i nie wymaga wiele opieki. Potrzebuje jedynie znikomą ilość światła by rozpocząć proces fotosyntezy. Oprócz eliminacji toksyn może też produkować tlen dlatego wiele osób zdobi nim swoje sypialnie.Potrafi unieszkodliwić większość trujących chemikaliów, którymi impregnowane są wykładziny podłogowe czy meble


palmaPalma - Ma podobne właściwości oczyszczające jak sansewieria gwinejska, z tym że zamiast w nocy produkuje tlen w ciągu dnia. Wchłania trichloroeteny – toksyczne rozpuszczalniki tłuszczu.  Sprawdza się w pomieszczeniach dziennych i biurach.paprocPaproć - pochłania szkodliwe substancje wytwarzane przez sprzęt elektroniczny (komputery, drukarki, kserokopiarki). Dobrze więc trzymać ją w pobliżu swojego biurka w domu oraz w pracy.fikusFikus - bardzo skuteczny w pochłanianiu formaldehydu, może być więc stosowany jako roślina oczyszczająca powietrze.
pixel