Pułapka feromonowa na ćmę bukszpanową SBM
Pułapka na ćmę bukszpanową.
- wysoce selektywna pułapka, odławia tylko ćmę bukszpanową
- w opakowaniu zawarte są dwie strzykawki z feromonami (wystarczą na cały sezon)
- jedna pułapka wystarcza na 180 m²
- pułapka jest wielokrotnego użytku
Pułapka feromonowa na ćmę bukszpanową wabi i odławia dorosłe samce ćmy bukszpanowej. Pułapka przeznaczona jest do precyzyjnego monitorowania obecności szkodnika. Jeśli ćmy zostaną złapane w pułapkę, to po około tygodniu można zastosować odpowiedni środek ochrony roślin (na przykład Deltam AL).
Pułapka jest wysoce selektywna, nie wabi ani nie odławia innych owadów. Nie stanowi zagrożenia dla owadów pożytecznych i ptaków. Pułapkę można wielokrotnie używać w kolejnych sezonach ogrodniczych, korzystając z uzupełniającej strzykawki feromonowej na ćmę bukszpanową.
W opakowaniu znajduje się 1 pułapka wielokrotnego użytku oraz dwie strzykawki z feromonami. Poczas składania pułapki, pojemiki dozujące należy wypełnić zawartością jednej strzykawki. Feromony w górnym dozowniku wabią osobniki dorosłe ćmy bukszpanowej z obszaru 180 m². Feromony w dolnym dozowniku powodują, że ćmy wchodzą do wnetrza pułapki przez lejek i nie mogą się wydostać z powrotem na zewnątrz.
Pułapkę należy monitorować i usuwać z niej owady 2 x w tygodniu. Po około 3 miesiącach należy uzupełnić pojemniczki z żelem feromonowym korzystając z drugiej strzykawki dołączonej do opakowania.
Ćma bukszpanowa jest aktywna już od wczesnej wiosny do listopada. Jej cykl życiowy wynosi około 45 dni. Może się zdarzyć, że w ciągu roku pojawią się 3 lub więcej pokoleń. Jeśli krzewy zostaną zasiedlone przez pierwsze pokolenie gąsienic z poprzedniego roku już w marcu, należy je dodatkowo zabezpieczyć odpowiednim środkiem ochrony roślin.
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informację zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.
Nabycie środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby:
a) pełnoletnie
b) posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art.28
(DZ.U.2018, poz. 1310) ustawy o środkach ochrony roślin.